Radiokomunikační systém TETRA

Pro potřeby operativní komunikace v rámci konání MS v klasickém lyžování 2009 v Liberci byl vystavěn radikomunikační systém Tetra, na jehož implementaci, správě a provozu se naše firma zásadní měrou podílela. Tento systém je i na dále využíván pod naší správou a je otevřen pro další subjekty městských, krajských a státních organizací. V současné době je naší snahou tento systém dále rozšiřovat tak, aby mohl být plně využit jeho obrovský funkční potenciál.

Digitální trunkový radiokumunikační systém TETRA

Radiokomunikační systém TETRA je digitálním standardem pro mobilní komunikaci. Pracuje na kmitočtech kolem 380 až 430MHz a 440 až 490 MHz. TETRA kombinuje vlastnosti privátních dispečerských rádiových sítí s možnostmi systému GSM při implementaci možností datové komunikace. Technologie TETRA vychází z principů moderních digitálních TDMA sítí typu GSM či TETRAPOL s tím rozdílem, že umožňuje kombinovat hlavní výhody klasických analogových radiostanic s výhodami stanic komunikujících v digitálních sítích. Jednou ze zásadních předností radiostanic TETRA, které převzala od klasických radiostanic, je jejich nezávislost na síti v mobilním provozu.

Radiostanice sítě TETRA pracují ve dvou základních módech – TMO (standardní komunikace v síti) a DMO (přímý režim pro propojení radiostanic bez sítě) přičemž k módu DMO je možno aktivovat ještě doplňkové režimy RPT a GTW.


Generála Svobody 50
460 01 Liberec 13
telefon: +420 482 428 111
fax: +420 482 428 199
GSM: +420 602 655 175
email:

O nás
Vize a poslání Politika Integrovaného systému řízení Osvědčení k činnosti Odborné certifikace Kontakt
Služby
Síťové technologie Hlasové systémy Vývoj software Outsourcing a školení Realizace kabelových systémů Testovací laboratoř